אודותי

ערן ירוחם - דרך הבישול

שמי ערן ירוחם ואני בשלן כפייתי. כבר יותר מ- 20 שנה אני מסתובב בעולמות הבישול.
את רוב רובו של הידע צברתי דרך לימוד עצמי, בעזרת המון תשוקה ואהבה לתהליכי הבישול.
אמנם למדתי בעברי ב"תדמור" וסיימתי בהיצטיינות לימודים אלה כמו גם הכשרות והשתלמויות בארץ ובחו"ל, עדיין, כמו בעולמות אחרים הניסיון הוא המורה הטוב ביותר.

אלה התחנות העיקריות שעברתי דרך הבישול:

ניהלתי מסעדה קטנה בתאילנד במשך שנתיים, וליוויתי הקמת מאפייה, בתאילנד גם כן. הרבה מאהבתי למטבח התאילנדי ניזרע בתקופה זו, ובמטבחי אני חוזר לשם לעיתים קרובות.
הקמתי את "טעמי בר – מתנה מן הטבע" שעסקה בפיתוח וייצור תערובות תבלינים ייחודיות. לאחר 5 שנות פעילות פתחתי את " טעמי בר – הקייטרינג " מטבח קייטרינג קטן ואיכותי.
למדתי ועבדתי במספר מטבחי קייטרינג גדולים.

בשנת 2002 הקמתי יחד עם שותפים את "פודסטפס"- בית הספר להדרכות בישול מעשיות. במשך 8 שנים התמקצעתי בתחום הוראת הבישול. היינו ממש מהראשונים בארץ שזיהו את עליית הגל הגסטרונומי ששוטף מאז כל חלקת רייטינג אפשרית…
הדרכתי, לימדתי, ובישלתי לאורך השנים, יחד עם אלפי משתתפי סדנאות וקורסי הבישול שלי. הרכבתי לא מעט סדנאות בישול מנצחות, קורס בישול מקצועי המקוצר, קייטנות בישול, ועוד ועוד.

את דרך הבישול פתחתי בשנת 2010. זו היתה כיתת הדרכות בישול קטנה, מצויידת כהלכה בחסות "Kenwood", בה לימדתי והדרכתי מגוון של סדנאות וקורסי לימוד.
צילמתי מספר תכניות בישול בערוץ האוכל "מטבח עולמי" ו"הקייטנה" – פרויקט הקיץ של תכנית בישול לילדים. צילמתי ל"וואלה" מאות מתכוני ווידאו לאינטרנט,חלקם עדיין זמינים דרך גוגל…
משנת 2012 אני מפעיל את ביה"ס לבישול לילדים של קניון שרונים.

מה עומד מאחורי השם " דרך הבישול"?

דרך הבישול אנחנו משביעים מגוון רחב של צרכים ורצונות. ההנאה שבבישול יכולה להגיע מכל מיני כיוונים. ההתעסקות במטבח מעוררת את כל החושים : הריח, המראה, המגע, הטעם והצליל של תהליכי הבישול. ותוצרי הבישול, מגרים ומספקים אותנו בכול פעם מחדש. ובנוסף, הריכוז. הריכוז המענג של התמקדות בתהליך הבישול, תוך כדי הובלתו, בעצם משלב אותנו בתבשיל, ובכך משפיע ומעניק את החותם האישי של הבשלן על המנה.

דרך הבישול הכרתי אנשים. דרך הבישול ראיתי עולם. דרך הבישול אני נירגע. דרך הבישול טועמים אוכל טוב. דרך הבישול יוצרים קשרים ורושם. דרך הבישול נותנים ומקבלים אהבה..
דרך הבישול התחילה הרבה לפני ותימשך הרבה אחרי. דרך הבישול נהנים !!
דרך הבישול היא גם הדרך שלי בחיים- עד כה…
הרבה מנפתולי חיי עברו או נוצרו בעיקבות יכולת הבישול שלי, והאהבה והרצון לבשל.

האתר הזה, על ניראותו ובעיקר תכניו, שעולה לאויר עכשיו, באמצע שנת 2016 פותח לראשונה אפשרות לתרגל יחד ולחוות את פניו השונות של הבישול.

דרך הבישול נגלה יחד מקומות רכים, עדינים, לעיתים חדשים, לבשל דרכם זמנים, וטעמים טובים.
אתם מוזמנים…
ערן ירוחם - חתימה